pondělí, 11 prosinec 2017

Podpora kompetencí, gramotností a exekutivních dovedností žáků

Škola je zapojená do projektu Podpora kompetencí, gramotností a exekutivních dovedností žáků ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000594 spolufinancovaného Evropskou unií.

Cílem projektu pořádaném Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem je zlepšování dovedností v rámci jednotlivých gramotností žáků na 2. stupni základních škol, primárně ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí. Rozvíjení jednotlivých gramotností je realizováno skrze učitele a v rámci akčního výzkumu. Jednotliví učitelé jsou vedeni ke schopnosti konstruktivisticky orientované výuky a k jejich průběžnému zvyšování didaktických kompetencí. Dále jsou jednotlivé gramotnosti žáků rozvíjeny skrze volnočasové aktivity, které rozvíjejí jak vybrané gramotnosti, tak jejich exekutivní dovednosti.

Rozvoj občanských kompetencí v oblasti bezpečnosti

Naše škola spolupracuje s Univerzitou Jana Amose Komenského Praha na projektu „Rozvoj občanských kompetencí v oblasti bezpečnosti a ochrany obyvatelstva u žáků ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí“, registrační číslo CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000610. Více informací o projektu naleznete ZDE.

Projekt "Vzděláváme se"

registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001000

Klíčové aktivity:

Sociální pedagog - personální podpora ZŠ.

Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ.

Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv.

Čtenářský klub pro žáky ZŠ.

Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ.

Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem.

Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ.

Projekt "Rozvíjíme technické a jazykové dovednosti"

reg. číslo CZ.1.07/1.1.00/57.0930

klíčové aktivity:

Rozvoj technických dovedností žáků na 2. st. ZŠ.

Rozvoj profesních dovedností učitelů pro výuku zaměřenou na zlepšování technických dovedností žáků základní školy.

Individualizovaný rozvoj ústních komunikačních dovedností učitelů v anglickém jazyce formou blended learningu.

Rozvoj individuálních ústních komunikačních dovedností žáků v anglickém jazyce formou blended learningu.

Obědy pro děti z nadace Woman for Woman

19 žáků naší školy má možnost bezplatně odebírat obědy ze školní jídelny. Finanční prostředky ve výši  85 930,- Kč poskytla nadace Woman for Woman.

Podpora zabezpečení škol a školských zařízení

Cílem projektu je pořízení a instalace systému, který na nejnižší míru omezí vniknutí cizích osob do budovy školy. Prostředky k naplnění uvedeného záměru jsou zařízení jako kamerové systémy, systém k upozornění na cizí, nebezpečnou osobu v budově školy.

Kompenzační pomůcky pro žáky se zdravotním postižením

V rámci uvedeného dotačního titulu usilujeme o získání finančních prostředků určených na nákup tabletů, počítačů, výukových programů, didaktických pomůcek a dalších materiálů a potřeb pro žáky se zdravotním postižením. Celková výše požadovaných financí činí 1 030 700,- Kč.

Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2015

Získali jsme dotaci v rámci dotačního programu Prevence rizikového chování v Ústeckém kraji v roce 2015 ve výši 22 000,- Kč. Získané finanční prostředky budou sloužit na krytí nákladů spojených s adaptačním pobytem žáků 6.ročníku ve školním roce 2015/2016.

MEDIA A KOMUNIKACE VE VZDĚLÁVÁNÍ

záměr:

rozvíjet komunikaci žáků prostřednictvím školních médií

kultivovat slovní projevy žáků

rozvíjet schopnost naslouchat druhému

Žáci školy mají v rámci prezentovaného projektu možnost přispívat do školního časopisu BANG, BANG, tvořit rozhlasové relace rádia PARÁDNÍ ŠKOLA, nebo natočit video ze života školy v TV32.

Máte-li zájem spolupracovat v rámci výše uvedených aktivit, obraťte se na redaktory či supervizory.

školní časopis BANG - BANG

Šéfredaktor: Dominik Backert